Wydarzenia

  • Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy wyróżniony

    19.05.2024

    Działania Służby Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego na rzecz budowania świadomości ekologicznej zostały dostrzeżone i docenione przez Kolegium Redakcyjne „Gazety Pomorskiej”, „Expressu Bydgoskiego” i „Nowości - Dziennika Toruńskiego”, a dyrektor GLPK znalazł się wśród nominowanych przez Redakcje w plebiscycie „Osobowość Roku 2023” w kategorii "Polityka, samorządność i społeczność lokalna".

     
  • Czosnek niedźwiedzi już w pełnej krasie

    14.05.2024

    Uprzedzając pytania - tak, kwitnie! Wraz z majem rozpoczął się czas oczekiwania na kwitnienie rzadkiego w tej części Polski gatunku flory - czosnku niedźwiedziego Allium ursinum (Allium ursinum).

     
  • Majówka z GLPK 2024

    29.04.2024

    Co powiecie na majówkowy spacer przyrodniczy z przewodnikiem? Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy tradycyjnie już zaprasza dnia 2 maja br. (godz. 10:00 -13:00) na przyrodniczy spacer do rezerwatu "Szumny Zdrój". Wędrować będziemy ścieżką dydaktyczną, śladami naszych parkowych bohaterów - harcerki Zosia i strażnika Tadeusza. W programie:

     
  • Wojewódzki etap 23. edycji konkursu o parkach krajobrazowych w GLPK

    22.04.2024

    W ubiegły piątek 19 kwietnia 2024 r. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Rudzie odbył się wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe w Polski”, którego tegorocznym organizatorem był Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy. Sześć zespołów uczniów ze szkół podstawowych z regionu, reprezentujących sześć parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego rywalizowało o wejście na szczebel krajowy.

     
  • Spędź 10-lecie "Eskapady" z GLPK

    17.04.2024

    Gra terenowa "Górzno zwiedzamy i emisję zwalczamy" to tegoroczna propozycja Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego na aktywne spędzenie soboty 27 kwietnia razem z "ESKAPADĄ. Poznaj swój region z przewodnikiem", która w tym roku obchodzi 10 lat! Zabawa nawiązuje do realizowanego przez park projektu edukacyjnego „Nasza Misja – Niska Emisja” dofinansowanego ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Weź udział w grze terenowej i zmierz się z 10 wyzwaniami na 10-lecie Eskapady! W załączeniu plakat informacyjny oraz regulamin ze szczegółami. 

    Liczba miejsc na udział w zabawie jest ograniczona. obowiązuje rejestracja - ZAPISY.

    Więcej informacji o akcji TUTAJ.

     

Warto zobaczyć

  • Ostoja Dobrego Życia

    10.03.2022

    „Ostoja dobrego życia” to ośrodek będący oddziałem Fundacji "Możliwości i szanse". Ośrodek prowadzi warsztaty edukacyjne oraz terapeutyczne połączone z kontaktem ze zwierzętami i naturą, w tym „kąpiele leśne”. W ośrodku funkcjonuje zagroda „Kozy, Ptaki i inne cudaki”, w której znajdują się zwierzęta uratowane z różnych miejsc m.in. strusie emu, muły, osły, kozy, owce, pawie, a także gęsi, kaczki, kury, perliczki.

    Kontakt:
    Klonowo 65, 13-320 Lidzbark
    tel.: 797 208 210
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Facebook: Ostoja Dobrego Życia

     
  • Tor tubingowy w Małym Leźnie

    20.07.2014

    Tubing jest nową forma atrakcji, cieszącą się dużą popularnością. Pod tą angielską nazwą kryje się jazda po śniegu lub specjalnych matach na nadmuchanych oponach. Tor tubingowy w Małym Leźnie dostępny jest zarówno w zimę, jak i latem. Zbudowany jest ze specjalnie profilowanych zakrętów i przypomina nieco tor saneczkowy. Zimą tor wypełniony jest śniegiem, natomiast latem jeździmy po specjalnych matach. Z zabawy mogą korzystać nie tylko dzieci, ale i dorośli. Kontakt: „Stajnia Leźno”, Małe Leźno 44, tel. (56) 49 35 607, kom. 731 931 236.
    Profil Facebook

     
  • Młyn wodny nad jez. Wapionka

    04.07.2014

    Zrekonstruowany młyn wodny w Górznie, pochodzący z 1766 roku i wpisany do ewidencji zabytków. Obecnie mieści tu restauracja. Sąsiedni budynek mieszkalny natomiast został odnowiony i zaadaptowany na hotel.

     
  • Wioska mydlarska

    11.07.2017

    Wioska Mydlarska znajduje się w miejscowości Fiałki, pięknie położonej wśród wzgórz, pól i lasów nieopodal Górzna. To wspaniałe miejsce odpoczynku ze względu na czyste powietrze i bogactwo natury. Wśród rosnących tu ziół znaleźć można mydlnicę lekarską - roślinę o właściwościach myjących i pieniących, przez wieki wykorzystywaną do pielęgnacji ciała i wyrobu mydła. Wioska mydlarska oferuje dzieciom i wycieczkom szkolnym warsztaty mydlarskie, podczas których maluchy własnoręcznie przygotują prawdziwe naturalne mydła, warsztaty olejarskie, zielarskie, a także wizytę w starej pralni, gdzie można wypróbować stare, ponad 100-letnie tradycyjne i zapomniane już techniki prania, maglowania i prasowania.

    Kontakt:
    Fiałki 27, 87-320 Górzno
    tel.: 507-689-920
    www.wioskamydlarska.pl
    Facebook: Teodoryk – Wioska Mydlarska

     
  • Meleksem po najpiękniejszej gminie

    01.01.2024

    Meleks to pojazd napędzany energią elektryczną, który nie emituje spalin ani innych szkodliwych substancji do atmosfery. Takie pojazdy świetnie sprawdzają się na otwartym terenie, jak i w ciasnych, wąskich uliczkach. Są dobre dla poszukujących ekologicznych i oszczędnych rozwiązań. Doskonale spisują się w roli pojazdów rekreacyjnych. Turystyczne przejazdy meleksem od 2023 r. oferuje Gmina Brzozie. W imieniu Wójta Gmina zachęcamy do korzystania z tego typu wycieczek terenowych. Więcej informacji...